Oferujemy parapety, blaty kamienne kuchenne i łazienkowe

Blaty kamienne cechują się nie tylko ponadczasowym wyglądem, ale także świetnymi parametrami funkcjonalnymi. Są trwałe, łatwo je utrzymać w czystości. Jeśli pojawią się pytania lub wątpliwości, to możesz skorzystać z pomocy naszych specjalistów.

Blaty kuchenne Częstochowa

Blat kuchenny kamienny – jaki materiał

Blat kuchenny pełni kluczową funkcję podczas przygotowywania posiłków. Z tego powodu musi być wytrzymały na trudne warunki – wilgoć oraz wysoką temperaturę. Ponadto dobrze, żeby był odporny na zabrudzenia, zarysowania i trwałe przebarwienia. Te wymagania spełnia granit. To kamień bardzo uniwersalny i wytrzymały, a utrzymanie go w czystości jest proste i nie wymaga wiele pracy. Jest to świetny materiał na blaty kuchenne kamienne. W naszej ofercie znajdziesz różne kolory i wzory, dzięki czemu wybierzesz materiał idealnie pasujący do twojej kuchni. Granit może posiadać powierzchnię polerowaną, surową, płomieniowaną, szczotkowaną lub w satynie.

Marmur jest bardziej nasiąkliwy, mniej odporny na trwałe przebarwienia. Jest także bardziej miękki, więc łatwiej go zarysować.

Blat kamienny do łazienki – wybór kamienia

Kamienne blaty w łazience nadają jej niepowtarzalny charakter i wygląd. Tutaj sprawdzi się zarówno marmur, jak i granit. Posiadamy różne warianty kolorystyczne, różne wzory materiałów.

Blaty podklejki:

Blaty obróbki krawędzi:

Dodatkowe elementy w blacie

Wybierając kamień na blat, warto pamiętać także o wykończeniu. W przypadku blatów zwykle stosuje się polerowanie, które nadaje połysk i uwydatnia kolor. Możliwe jest także wykonanie powierzchni satynowej, która jest bardziej matowa i mniej nasycona.

Warto pomyśleć także o montażu innych akcesoriów. Ma to znaczenie zwłaszcza w kuchni. W przypadku płyty indukcyjnej możliwe jest jej nałożenie, inną opcją jest wykonanie płyty licowanej z blatem, co wygląda minimalistycznie i estetycznie. Istotny jest również sposób mocowania zlewu — może on być podwieszany lub nakładany. W przypadku zlewu podwieszanego możemy wykonać ociekacz w blacie, który jest zarówno praktyczny, jak i elegancki.

Łatwo zauważyć, że jest wiele aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę, wybierając blat kamienny. Dlatego korzystając z usług naszej firmy, możesz liczyć na wsparcie specjalistów, którzy pomogą w podjęciu najlepszej decyzji.

Galeria zdjęć – nasze realizacje: